Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сучасні технічні можливості дозволяють громадянам брати участь в судовому засіданні, не перебуваючи в приміщенні суду, за допомогою власних технічних засобів.
Державна судова адміністрація 23 квітня 2020 року затвердила зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному і господарському процесах за участю сторін за межами приміщення суду на період дії в Україні карантинних обмежень.
Для цього розроблена і впроваджена система EasyCon. Використання системи є безкоштовним. Система працює з усіма мобільними пристроями на Android. Правда, поки що не розроблена версія для IOS, вона з'явиться в найближчому майбутньому, над нею ще працюють.
УВАГА!!!! Зміни з 23 квітня 2020 року:
Відповідно до оновленого Порядку (Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі Easycon (vkz.court.gov.ua) або ж використати інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв’язку та відповідають вимогам законодавства.
Перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
ВАЖЛИВО! Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Учасник справи подає заяву (зразок заяви ТУТ) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання.
В заяві учасник справи обов’язково вказує:
- назву суду;
- номер судової справи;
- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;
- своє прізвище, ім’я та по-батькові;
- свій статус в судовій справі;
- електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
- назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз’язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);
- номер телефону для зв’язку із судом;
- відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Подавши до суду заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, учасник також зобов’язаний одночасно відправити копію заяви іншим учасникам справи.
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв’язку.
У разі коли в судовому засіданні дистанційно беруть участь кілька учасників, то cекретар судового засідання засобами телефонного зв’язку (електронної пошти), з’ясовує та узгоджує і усіма учасниками судового процесу, які подали заяву на проведення засідання в режимі відеоконференції, про наявність у них відповідного програмного забезпечення та можливість його використання для проведення судового засідання.
Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час). Працівники суду інформують учасника справи засобами телефонного зв’язку (електронної пошти), вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції або відсутності такої можливості.
Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку, зобов’язаний:
ВАЖЛИВО!
Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису або ж відповідно до рішення головуючого судді, у провадженні якого знаходиться справа.
Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На початку судового засідання учасники, що беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, повинні показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру для надання можливості секретарю судового засідання підтвердити особу кожного учасника.
УВАГА! Для здійснення якісного запису всі учасники судового засідання повинні висловлюватися голосно і виразно.