flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Памятка

щодо забезпечення доступності

до правосуддя Івано-Франківським апеляційним судом

людям з інвалідністю

Відповідно до частини третьої статті 3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів людей з інвалідністю, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

З метою забезпечення рівного доступу людей з інвалідністю до правосуддя наказом керівника апарату, призначено відповідальних працівників за доступ до правосуддя маломобільних груп населення (МГН) та інших груп населення ( зокрема надання безпосередньої допомоги під час відвідування людей з інвалідністю приміщення суду, за забезпечення доступу до залів судових засідань, до канцелярії, тощо):

Контактна інформація відповідальних працівників:

ПІБ,відповідальних працівників

№ телефону

Електронна адреса

Семенишин Віталій Васильович

(0342) 75-02-38

inbox@ifa.court.gov.ua

Засідько Світлана Дмитрівна

(0342)53-24-34

inbox@ifa.court.gov.ua

 

З урахуванням потреб людей з інвалідністю вхід до суду облаштовано кнопкою виклику персоналу (охорони) та приставною похилою підіймальною платформою  для людей з інвалідністю. Відповідальні працівники  забезпечують  оперативний, зручний доступ до залів судових засідань (3 поверх), до відділу загального діловодства-канцелярії для прийому та видачі документів (3 поверх, каб.309), ознайомлення із матеріалами судової справи(3 поверх, каб.305).

Також громадяни чи їх представники можуть скористатись функціоналом                  веб-порталу: «Судова влада України» для отримання копій судових документів в електронній формі.  

Крім того, у суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань між судовими установами в режимі відеоконференції

З питань проведення судових засідань в режимі відеоконференції звертатись у відділ організаційного забезпечення розгляду кримінальних справ за номером телефону (0342)75-00-62; у відділ організаційного забезпечення розгляду цивільних справ за номером телефону (0342)55-31-30 або за електронною адресою inbox@ifa.court.gov.ua.

            З метою покращення доступності до суду людей із інвалідністю встановлено в приміщені суду інформаційні таблички, виконані шрифтом Брайля, з інформацією про вхід та вихід, зали судових засідань, на сходинках приміщення суду нанесено маркування у вигляді контрастних смуг для орієнтації людей із вадами зору, можна скористатись ліфтом та туалетом, спеціально облаштованим, для людей із інвалідністю та інших маломобільних категорій громадян.

Також, для МГН державою гарантовано право на безоплатну правову допомогу. Підстави та порядок надання визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу». На офіційному сайті апеляційного суду громадяни можуть скористатися розділом «Громадянам» - «Безкоштовна правова допомога». Крім того громадяни з обмеженими можливостями звільняються від сплати судового збору. В даному випадку на офіційному сайті суду можна скористатися розділом «Громадянам» - «Судовий збір» - «Пільги щодо сплати судового збору».

Івано-Франківський апеляційний суд створює сприятливі умови, які дадуть можливість особам з обмеженими фізичними можливостями ефективно реалізовувати свої права та свободи людини і громадянина. Актуальним залишається і питання законодавчого закріплення норм, які б стосувалися порядку ознайомлення з матеріалами справ незрячими громадянами, підготовки сурдоперекладачів та інших заходів спрямованих на забезпечення доступності правосуддя для людей з інвалідністю.

Шановні громадяни похилого віку, а також люди з обмеженими фізичними можливостями! Запропоновані судом заходи засновані на повазі до Ваших прав і спрямовані на пошук можливостей, створення та підтримку відповідних умов, що, сподіваємось, дозволить забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя, адже захист та підтримка прав полягає не лише у наданні певних особливих умов доступу до правосуддя, але і в прийнятті заходів для зміни поведінки та відношення до Вас!

 

Ми відреагуємо на всі Ваші зауваження та пропозиції!