flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ДО МЕШКАНЦІВ ПРИКАРПАТТЯ

22 жовтня 2020, 17:16

Шановні краяни!

Ситуація, що склалася в Україні та області  у зв’язку з пандемією COVID-19, продовжує набирати оберти і всі сфери життя суспільства стикаються із значними викликами.

Апеляційний суд вже шість років працює в складних умовах збільшення кількості справ в умовах значного дефіциту суддівських кадрів, що має вплив на якість судових рішень,  на збільшення строків розгляду справ.

Пандемія коронавірусу суттєво ускладнила роботу колективу апеляційного суду. На сьогодні хворіє шестеро працівників суду, дехто перебуває на самоізоляції через хворобу близьких людей.

Івано-Франківський апеляційний суд не може припиняти свою роботу в умовах пандемії. З метою мінімізувати ризик передачі COVID-19 з одного боку, і забезпечити розгляд якомога більшої кількості справ, судді та працівники апарату суду продовжують працювати за звичним графіком. Однак, розпорядженням голови суду вжито ряд обмежувальних заходів.

З 19 жовтня 2020 року місто Івано-Франківськ потрапив в червону COVID-зону. На період дії карантинних обмежень червоної зони ми повинні звести до мінімуму кількість відвідувачів апеляційного суду. З цією метою розпорядженням голови суду вирішено доповнити раніше видані розпорядження про профілактичні заходи щодо боротьби з поширенням COVID-19:

  1. На час карантину заборонити допуск в судові засідання осіб, які не є учасниками судових проваджень.
  2. Учасників справ пропускати до приміщення суду не раніше, ніж за 15 хвилин до початку судового розгляду.
  3. Від відвідувачів суду вимагати дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції (1,5 ‑ 2 м) як перед входом до суду, так і в приміщенні суду.
  4. Учасникам справ подавати документи до суду за допомогою сервісу «Електронний суд», на електронну пошту суду, факсимільним зв`язком, або залишати їх у спеціальній скриньці, яка розміщена біля вхідних дверей Будинку правосуддя. Документи із скриньки працівникам суду виймати щогодини і реєструвати у встановленому порядку.
  5. Рекомендувати суддям зменшити кількість призначених на один день судових справ до розгляду.
  6. Рекомендувати проводити судові засідання дистанційно в режимі відеоконференції відповідно до вимог процесуальних кодексів чи використовувати інші інтернет ресурси.
  7. Висвітлення резонансних справ дозволити акредитованим журналістам через під’єднання до дистанційного слухання або організацію прямої трансляції засідання на сайті суду, коли воно дозволено законодавством, та за умови подачі стороною чи ЗМІ клопотання про це не пізніше, ніж за 3 дні до початку судового засідання.
  8. При можливості обмежити доставку підсудних з установ виконання покарань, використовувати відеоконференцзв'язок.
  9. Припинити проведення судових засідань в режимі відеоконференції за дорученням інших судів, окрім судових справ, які потребують термінового судового розгляду.
  10. Рекомендувати учасникам апеляційних проваджень погоджуватись на судовий розгляд без їх участі за наявними письмовими документами, що передбачено законом.

Звертаю Вашу увагу на те, що ці обмеження є вимушеними та тимчасовими.

Пам’ятаємо, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Закликаю неухильно виконувати вимоги карантинних обмежень.

Бажаю всім міцного здоров’я!