flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

П’ять років позбавлення волі за поширення та публічне використовування символіки комуністичного тоталітарного режиму

18 січня 2023, 12:48

17 січня 2023 року  колегія суддів Івано-Франківського апеляційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу захисника на вирок Івано-Франківського міського суду від 11 липня 2022 року за обвинуваченням мешканки Івано-Франківська у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 436-1, ч.2 ст.436-1КК України.

Покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі без конфіскації майна залишено без змін.

Розглянувши матеріали справи, суд першої інстанції дійшов висновку про злочинну діяльність обвинуваченої, яка мала деструктивний для України характер, інформаційно, тобто силою слова загрожувала її суверенітету та територіальній цілісності, миру і безпеці України та її громадян.

Уродженка м.Оренбург російської федерації в лютому 2015 року набула громадянство України та була зареєстрована і фактично проживала в м. Івано-Франківську, ніде не працювала.

У невстановлений час створила обліковий запис з ідентифікатором користувача у соціальній мережі «вконтакте» (www.vk.com) зі створенням відповідної сторінки, яку у подальшому використовувала для приватного та публічного спілкування з іншими користувачами цієї соціальної мережі.

Незважаючи обмежувальні заходи щодо соціальної мережі «вконтакте», обвинувачена, використовуючи VPN-сервіси, які дозволяють відвідувати веб-сайти, доступ до яких заблоковано, за невстановлених обставин долучилась до групи «Державнаяведруссия – обновлённыйссср» та стала її редактором.

У її функції, як редактора, входило поширення, видалення, коментування матеріалу, долучення учасників. Вказана група є публічно доступною, на цей час має 652 користувачів, в тому числі і жителів України.

Упроваджуючи ідеї припинення існування України як держави та відновлення колишнього СРСР обвинувачена, знаючи, що публікації в соціально-орієнтованих ресурсах сприяють формуванню суспільної думки на користь певної громадської позиції, стала популяризувати ідеї відродження Радянського Союзу, відновлення УРСР в його складі, публічно використовуючи заборонену законом символіку комуністичного тоталітарного режиму, заперечувала через засоби соціальної мережі злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму, возвеличувала Леніна та Сталіна – осіб, які обіймали керівні посади у вищих органах влади, публічного заперечувала/виправдовувала злочинний характер діяльності комуністичного тоталітарного режиму.

Мотивом діяльності обвинуваченої слугували стійкі ідеологічні переконання, прагнення популяризації комуністичної ідеології, відродження СРСР шляхом долучення України та Білорусі до складу російської федерації.