flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вирок Калуського суду неповнолітньому мотоциклісту залишено без змін

27 грудня 2022, 14:40

26 грудня 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду розглянула апеляційні скарги потерпілої, а також захисника обвинуваченого на вирок Калуського міськрайонного суду від 13.09.2022 року.

Неповнолітнього водія мотоцикла за скоєний 14 жовтня 2021 року наїзд на малолітню дівчинку, яка від отриманих травм померла, засуджено за ст. 286 ч. 2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до 1 року 6  місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 2 роки.

            Потерпіла вважає призначене судом покарання обвинуваченому несправедливим через його м’якість і просила призначити йому 3 роки позбавлення волі. Захисник обвинуваченого не оспорював вину обвинуваченого, але просив змінити вирок в частині призначеного покарання, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням. В свою чергу прокурор вважає вирок законним й обґрунтованим, покарання для неповнолітнього обвинуваченого – справедливим.

            З'ясувавши обставини справи, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги захисника обвинуваченого та потерпілої задоволенню не підлягають. Оскаржений вирок в частині покарання неповнолітнього мотоцикліста є справедливим та відповідає вимогам закону, адже покарання має на меті не тільки кару, але й виправлення засудженого.

            Таким чином апеляційний суд прийшов до переконання про залишення поданих апеляцій без задоволення, вирок суду першої інстанції – без змін.