flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Кадрова криза

11 липня 2018, 10:10

10 липня 2018 року в Апеляційному суді Івано-Франківської області відбулась прес-конференція.

Голова суду Богдан Гриновецький звернувся до представників ЗМІ із закликом транслювати в громаду основну проблему діяльності апеляційного суду, яка викликає невдоволення громадян.

Ця проблема – гостра криза суддівських кадрів, яку особливо відчутно при розгляді кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення.  На сьогодні в судовій палаті з розгляду кримінальних справ працює тільки шість суддів. Оскільки один суддя перебуває на довготривалому лікуванні, тому відправляють правосуддя тільки п’ятеро. Це навіть не дві судові колегії. В той час, як щомісяця збільшується кількість кримінальних справ та проваджень щодо адміністративних проступків, які надходять до суду.

Двоє з цих п’ятьох суддів є слідчими суддями і брали участь у досудовому розслідуванні, через що програма автоматичного розподілу справ виключає їх із списку для формування судової колегії.

Тому апеляційний суд почав масово відправляти кримінальні провадження до Верховного Суду для визначення підсудності. Зміна підсудності – це додатковий час у розгляді кримінального провадження і дискомфорт та матеріальні витрати учасників, адже необхідно їхати в суд іншої області.

Судді Апеляційного суду Івано-Франківської області докладають максимальних зусиль для якнайшвидшого розгляду кримінальних справ та проваджень і просять про розуміння та терпіння.

Вирішення наповнення судів суддівськими кадрами – проблема державної ваги, над нею працюють, але з об’єктивних причин у 2018 році її вирішено не буде.